Zarząd Fundacji Wspierania Integracji Wietnamczyków w Polsce składa serdeczne podziękowania na ręce tych, którzy biorąc udział w tegorocznym wydarzeniu Wielokulturowe Warszawskie Street Party - 21 lipca 2019 r. przyczyniają się do promowania bogactwa kultury Wietnamskiej. Doceniamy trud oraz zaangażowanie włożone w przygotowanie do udziału i jesteśmy dumni ze znakomitych występów, przepięknych kreacji, które uświetniły wydarzenie. Gratulujemy wszystkim grupom i serdecznie jeszcze raz dziękujemy Viet – Ba Polonez, One AM oraz Pani Kim Khue.
Dziękujemy również organizatorom Wielokulturowe Warszawskie Street Party za możliwość promowania naszej kultury i współpracę. Dziękujemy fotografom – Pan Bui Viet oraz Pan Michał Kawka, którzy z wielkim zaangażowaniem chwytali najpiękniejsze chwile tego dnia.

RELACJE FOTO

 

 

DARMOWE „Warsztaty kuchni Wietnamskiej”

Nasza fundacja, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Ochota oraz wsparciu Domu kultury MAL realizuje w miesiącach: czerwiec – październik 2019 cykl warsztatów kuchni Wietnamskiej. Warsztaty mają charakter integracyjno-rekreacyjny. Warsztaty trwają i cieszą się ogromną popularnością.

W myśl polskiego przysłowia "przez żołądek do serca", trafiliśmy przysmakami kuchni wietnamskiej do serc mieszkańców dzielnicy Ochota i wspólnie integrujemy się po przez wspólne gotowanie.

Na „Warsztatach kuchni Wietnamskiej” uczestnicy mają zagwarantowane:

- BEZPŁATNĄ naukę gotowania potraw wietnamskich wraz z degustacją;

- gotowanie: SAJGONKI, SPRING ROLLS, ZUPA PHỞ, SMAŻONY MAKARON PHỞ, wegetariańskie TOFU W SOSIE POMIDOROWYM;

- PROFESJONALISTÓW W SWOIM FACHU: kucharzy ze znanej wietnamskiej restauracji – prowadzący warsztaty;

- możliwość poznania części kultury wietnamskiej oraz tradycji kulinarnej swojego sąsiada-obcokrajowca.

 

RELACJE FOTO

Kolonie w malowniczych Kątach Rybackich dobiegły już końca.

 W dniach 24.07 – 30.07.2019 (7 dni – 6 noclegów) w Ośrodku Wypoczynkowym PANORAMA na Mierzei Wiślanej w Kątach Rybackich, odpoczywała i bardzo dobrze bawiła się nasza grupa kolonijna.

Ośrodek Wczasowy Panorama położony wśród sosnowego lasu z widokiem na wody zalewu Wiślanego przyprawiał uczestników kolonii o zachwyt. Miejscowość w której się znajdowali położona jest pomiędzy Sztutowem a Krynicą Morską na Mierzei Wiślanej. Teren ten jest turystycznym ewenementem - kawałek lądu wydarty wodzie z jednej strony otoczony słodkimi wodami Zalewu Wiślanego, a z drugiej Morzem Bałtyckim. Mierzeję oprócz malowniczych plaż wypełniają piękne sosnowe lasy, a powietrze jest przesycone jodem. W tym otoczeniu przez 7 dni bawili się i odpoczywali uczestnicy  Integracyjno-rozwojowych kolonii.

Na wyjeździe uczestnicy zrealizowali cały program obozu letniego:

             Sport: plażowanie i kąpiele w morzu, piłka nożna, gry: w kapsle, zawody skakania w gumę̨ i na długiej skakance, dwa ognie, biegi, skok w dal oraz wiele innych pasjonujących konkurencji zgodnie z zasadami fair play

             Wycieczki: Zamek Krzyżacki w Malborku, latarnia morską w Krynicy – warsztaty i zabawy etnograficzne

             Edukacja: spotkanie i wykład o życiu pszczół w pasiece, zajęcia językowe na zasadach nauka poprzez zabawę

             Rozrywka: wycieczki piesze po nadmorskim sosnowym lesie, wieczory filmowe, ogniska, dysko-teka

             Zdobyli również certyfikaty: zawody sportowe, kursy językowe

 

Relacje video oraz foto video na bieżące były zamieszczane pod linkiem: https://www.facebook.com/VuiCungTiengViet/

FOTO RELACJE

 Dnia 2 maja 2019 r. w składzie reprezentującej aktywnie działające grupy Społeczności Wietnamskiej w Warszawie nasza fundacja wzięła udział w wydarzeniu. Przyświecała nam ta sama idea - słowami organizatorów Biało-Czerwonego Korowodu:

Pomysł narodził się z potrzeby wspólnotowego, patriotycznego, radosnego świętowania połączonego z demonstrowaniem szacunku dla tradycji, dumy z dzisiejszych osiągnięć, nadziei na dobrą przyszłość.

Ten dzień znaczył dla nas bardzo dużo. Poprzez udział w Korowodzie nasza Społeczność Wietnamska mogła mówić po przez taniec, śpiew i samą obecność, że jesteśmy tutaj, my również jesteśmy Polską. Tworzymy ją razem i jesteśmy wdzięczni za to, że możemy być jej częścią i dzielić się ze wszystkimi naszą kulturą i tradycją. Razem z wieloma grupami z Polski i za granicy w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Narodowym Dniu Flagi i Dniu Polonii i Polaków za Granicą z Placu Teatralnego, śpiewem i tańcem dotarliśmy do Placu Piłsudskiego.
Nasza grupa liczyła ponad 150 osób. Składali się na nią delegaci z aktywnie działających społecznie grup wietnamskich tj. fundacje, stowarzyszenia, kluby, zrzeszenia, studenci, artyści, uczniowie. Podczas korowodu jak i na scenie, piękne panie tańczyły wietnamski taniec z wachlarzami i kapeluszami. Na scenie dołączył do nich zespół „Vinh Xuan Quyen” w pokazie wietnamskiej sztuki walki.
Korowód Biało-Czerwony był dla nas spektakularnym wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim grupom Społeczności Wietnamskiej za to, że mogliśmy zjednoczyć się razem i promować nas jako Wietnamskich Polaków! Dziękujemy również organizatorom Korowodu za to, że nam to umożliwili. Mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy mieli okazję razem stworzyć coś pięknego!

RELACJE FOTO Autor zdjęć: Nguyen Huu Hoan

VIDEO RELACJE 1

VIDEO RELACJE 2

VIDEO RELACJE 3

VIDEO RELACJE 4