W listopadzie 2018 r. zakończył się dwumiesięczny Kurs tańca z wachlarzami i kapeluszami pn. Bo taniec łagodzi obyczaje - zatańczmy po Wietnamsku!, zrealizowany w ramach wsparcia finansowego Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy, zadania konkursowego Edukacja kulturalna odbiorców kultury ze szczególnym uwzględnieniem projektów wielokulturowych.

Kurs tańca z wachlarzami i kapeluszami poprowadzony został przez Thuy Hoa Tran – wybitną instruktorkę tańca wietnamskiego, absolwentkę The Vaganova Academy of Russian Ballet w Saint Petersburgu, aktorkę teatralną Vietnam National Music Song and Dance Theatre, Vietnam National Opera & Ballet, Vietnam Contemporary Art. Theatre in Hanoi. W ramach zrealizowanego projektu odbyło się około 66 godzin nauki tańca pod okiem wybitnej tancerki i choreografa. W kursie wietnamskiego tańca z wachlarzami i kapeluszami wzięło udział około 68 dziewczynek i kobiet w przedziale wiekowym 7-15 lat, panie powyżej 15 roku życia. Grupy taneczne liczyły od 5 do 11 osób (grupy taneczne dostosowane były pod względem wiekowym: kurs dla Pań powyżej 15 roku życia, kurs dla Pań w wieku 7-15 lat ), kursantki spotykały się 2 razy w tygodniu po 1,5 godz. Zajęcia odbyły się w Miejscu Aktywności Lokalnej, w Szkole Podstawowej nr 264 w Warszawie oraz gościnnie w Pałacu Młodzieży w ramach projektu "Tańce Świata" gdzie młodzi ludzie mogą poznać kulturę innych krajów przez taniec.

W efekcie zrealizowanego kursu powstały nowe, wartościowe doświadczenia dla uczestniczek kursu. Otworzyły się one na inną kulturę i pozwoliły by narodowy taniec wietnamski przyczynił się do wzbogacenia kulturowego, większej tolerancji. Pani zadeklarowały, że chętnie wezmą udział w kolejnych tego typu inicjatywach.

 

FOTO RELACJE