Dnia 2 maja 2019 r. w składzie reprezentującej aktywnie działające grupy Społeczności Wietnamskiej w Warszawie nasza fundacja wzięła udział w wydarzeniu. Przyświecała nam ta sama idea - słowami organizatorów Biało-Czerwonego Korowodu:

Pomysł narodził się z potrzeby wspólnotowego, patriotycznego, radosnego świętowania połączonego z demonstrowaniem szacunku dla tradycji, dumy z dzisiejszych osiągnięć, nadziei na dobrą przyszłość.

Ten dzień znaczył dla nas bardzo dużo. Poprzez udział w Korowodzie nasza Społeczność Wietnamska mogła mówić po przez taniec, śpiew i samą obecność, że jesteśmy tutaj, my również jesteśmy Polską. Tworzymy ją razem i jesteśmy wdzięczni za to, że możemy być jej częścią i dzielić się ze wszystkimi naszą kulturą i tradycją. Razem z wieloma grupami z Polski i za granicy w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Narodowym Dniu Flagi i Dniu Polonii i Polaków za Granicą z Placu Teatralnego, śpiewem i tańcem dotarliśmy do Placu Piłsudskiego.
Nasza grupa liczyła ponad 150 osób. Składali się na nią delegaci z aktywnie działających społecznie grup wietnamskich tj. fundacje, stowarzyszenia, kluby, zrzeszenia, studenci, artyści, uczniowie. Podczas korowodu jak i na scenie, piękne panie tańczyły wietnamski taniec z wachlarzami i kapeluszami. Na scenie dołączył do nich zespół „Vinh Xuan Quyen” w pokazie wietnamskiej sztuki walki.
Korowód Biało-Czerwony był dla nas spektakularnym wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim grupom Społeczności Wietnamskiej za to, że mogliśmy zjednoczyć się razem i promować nas jako Wietnamskich Polaków! Dziękujemy również organizatorom Korowodu za to, że nam to umożliwili. Mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy mieli okazję razem stworzyć coś pięknego!

RELACJE FOTO Autor zdjęć: Nguyen Huu Hoan

VIDEO RELACJE 1

VIDEO RELACJE 2

VIDEO RELACJE 3

VIDEO RELACJE 4